Sports

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΠ Ν. Αμισού

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο ΠΑΟΠ Ν. Αμισού, ο οποίος γνώρισε την ήττα απο τον Κιλκισιακό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο ΠΑΟΠ ξεκίνησε δυναμικά, είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Οικονομίδη στο 20’, στην κόντρα όμως οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Νικηφορίδη ο οποίος σημείωσε το 0-1 με συρτό σουτ.

Στο 42’ έγινε το 0-2 με πλασέ του Αγαθαγγελίδη. Στο 3 λεπτό των καθυστερήσεων ο Θεοδωρίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Φερσιζίδης με κεφαλιά πέτυχε το γκολ διαμορφώνοντας το τελικό, όπως αποδείχθηκε 1-2.

Η σύνθεση του ΠΑΟΠ Ν. Αμισού(Γιώργος Πολυχρονίδης): Μιχαηλίδης, Κερεμίδης, Γάκης, Φερσιζίδης, Ζαγιάκου, Θεοδώριδης, Παυλίδης, Παπατέρπου, Οικονομίδης και Γεωργιάδης.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι : Καρράς, Σουμπάκης, Βραμέντσαλης, Μητρούσης Στεφ. και Θεοδοσιάδης Ραφ.